Faizsiz ArabaFaizsiz Araba Alma SistemleriFaizsiz Ev

Trafik Sigortası Yurt Dışında Geçerli mi?

0

En uygun taşıt kredisi ile aracınızı aldınız ve sigorta yaptırmanız gerekiyor. Zorunlu trafik sigortası ülkemizde her araç için yaptırılması gereken sigortadır. Bu sigorta poliçesi ile olası bir kaza durumunda karşı tarafa vereceğiniz bir takım hasarları karşılar. Belirli aralıklar ile bu zorunlu trafik sigortasının yenilenmesi gerekir yenilenmediği durumlarda trafiğe çıkan araçlara ceza yazılır. Bu sigorta türü sadece Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerlidir. Zorunlu trafik sigortasını yurt dışında kullanılabilir hale getirebilmek için Yeşil Kart Trafik Sigortası yaptırılabilir.

Yeşil Kart Sigortası

En uygun taşıt kredisi kullanarak aldığınız aracınızı yurt dışında da sigorta güvencesi ile kullanabilmek için Yeşil Kart Sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Eğer ki ülkelerarası seyahatler yapıyor iseniz karayolları ile yapacağınız yolculuklar da yeşil kart sigortası zorunludur. Yeşil Kart Sigortası; Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerli olan trafik sigortası poliçelerinizi yurt dışında da kullanabileceğiniz sistemdir.
Ülkemizde 1953 yılında başlamış olup bu tarihten günümüze kadar sigorta sahiplerine pek çok kolaylık sağlamaya devam etmektedir. Bu sigorta yapıldığında farklı bir ülkede de yaptığınız kazaları ve bu kazalara istinaden karşı tarafa verdiğiniz maddi ve bedeni zararları Yeşil Kart Sigorta Poliçesi tarafından karşılanmaktadır. Ülkelerarası yapmış olduğunuz seyahatlerde uluslararası belge niteliği taşıyan yeşil renkli bu evrak ile tek belge de kendinizi güvence altına almış olursunuz.
Geçerli olduğu ülkeler: Avusturya, Azerbaycan, Belçika, Bosna Hersek, İsviçre, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Danimarka, İspanya, İngiltere, Fransa, Hırvatistan, Macaristan, Letonya, Malta, Hollanda, Romanya, Polonya gibi 47 ülkede geçerliliği vardır.

En Uygun Taşıt Kredisi Hangisidir?

Taşıt kredisi alırken taşıt kredisi hesaplama yollarına gidin aylık ödemeler olarak sizlere en uygun krediyi belirleyin. Aylık ödeyebileceğiniz miktarı iyi bir şekilde düşünerek belirleyin. Ödeyebileceğiniz miktardan yüksek miktarlarda kredi çekmek sizleri zor durumda bırakabilir. Ayrıca taşıt kredisi hesapla kelimelerini Google yazarak en güvenilir sitelerden hesaplamalarınızı iyi bir şekilde yapmanız gerekiyor. Almak istediğiniz taşıtın arıza kaydı olup olmadığını daha önce kaza sonucu herhangi bir işlem yapılıp yapılmadığını bilerek taşıtınızı alın. taşıt kredisi hesapla işlemleri yaparak rahatlıkla kredi kullanabilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir