Bilgi Bankası

Tasarruf Nedir? Nasıl Yapılır?

0
Tasarruf Nedir

Kimileri harcamalardan kısarak tasarruf yapar, kimileri ise kazancını yatırıma çevirerek tasarruf yapma şeklini seçer. Tabii yatırım yaparak tasarruf etmenin birtakım kriterleri vardır. Bu kriterlere göre yol alınmadığı sürece hedefe ulaşmak zaman alabilir ya da istenen sonuçlar ortaya çıkmayabilir. Örneğin 5 bin TL paranın 3 yıl içerisinde 5100 TL olması verimli bir yatırım olarak görülmez. Burada önemli olan en kısa sürede en yüksek kazancı elde etmektir.

Tasarruf konusunda öncelikle dikkat edilmesi gereken en uygun maliyet ve zaman içerisinde en yüksek kazancı elde etmeye çalışmak olmalıdır. Ancak tasarruf etmek sadece var olan parayı daha tutumlu harcamak ya da kısmak değildir. Hatta günümüz toplumunda harcamaları azaltarak kenara para atmak ve biriktirilen parayı olduğu gibi bekletmek bir tasarruf metodu olarak kabul edilmez. Enflasyonu yüksek olan bir ülkede yaşadığımız için TL cinsinden kenara atılan birikim bir süre sonra değerini kaybeder ve bu nedenle tasarrufun günümüzdeki karşılığı yatırım olarak kabul görür. Tabii tasarruf yaparken de bazı önemli noktalara dikkat etmek ve doğru hamleler yapmak gerekir. Son zamanlarda en dikkat çekici yatırımlar arasında ev ve arsa sahibi olmak yer alır. Özellikle konum ve mevki açısından iyi olan ev ya da arsa satın almak pek çok açıdan avantaj sağlar. Ancak ev ve arsayı alırken banka kredisi yerine faizsiz finansman desteği veren firmalar ile bu yatırımı yapmak daha kazançlı bir yatırım hamlesi olarak görülür.

Faizsiz Finansman Desteği Veren Firmalar ile Tasarruflu Gayrimenkul Alımı

Eğer bir arsa ya da ev almak istiyorsanız ve bunu yatırım aracı olarak kullanmayı düşünüyorsanız, en baştan şunu söylemek gerekir ki bankaların verdiği yüksek faizli krediler ile böyle bir yatırım hamlesi yapmak oldukça yanlış olur. Çünkü banka kredileri 300 bin TL olan bir ev ya da arsanın fiyatını 1,5 kat civarında artırır ve ortalama 450 bin TL maliyet oluşturur. Bu nedenle ev ya da arsa satın alırken faizsiz sistemleri bulmak ve yatırımı bu şekilde yapmak en akıllıca girişimlerden biridir. Tabi bunun için gerekli olan sektörde faizsiz finansman desteği ile hizmet veren firmaların faizsiz ödeme sistemlerine dahil olmaktır. Bu firmaların ödeme sistemleri sadece faizsiz finansman desteği değil, aynı zamanda pek çok avantaj sunar. Bunlar;

  • Vade farkı olmadan ve faizsiz finansman desteği
  • Peşinatlı ya da peşinatsız ödeme sistemine katılım
  • Geri ödeme taksitlerini müşteri bütçesine göre yapılandırma
  • Erken ödeme ile teslimatın daha erken bir tarihe çekilmesi
  • Taksitlerin ödenmesi sırasında ve teslimat gerçeklememiş ise gayrimenkul değiştirme hakkı
  • Ara ödemesi olmayan ve hiçbir şekilce ek ücret talep edilmeyen ödeme sistemi
  • Türkiye’nin her bölgesinden ve şehrinden gayrimenkul satın alma fırsatı
  • Sektör genelinde en uygun koşullarda ev ve arsa satın alma

Siz de akıllı ve kazançlı bir yatırım yapmak için tasarruf yapmanıza olanak sağlayacak Birikimevim, Hedefevim, Birevim, Katılımevim, Vizyonevim, Bikirimevim, Finansevim, Morevim, Yaşamevim ve Fuzulev gibi firmaların faizsiz finansman desteğinden yararlanabilirsiniz.

Tasarruf AŞ

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

İlgili Yazılar

Yorumlar