Faizsiz ArabaFaizsiz Araba Alma Sistemleri

Tamamlayıcı Trafik Sigortası

0

Peşinatsız araba ve her türlü araba alımlarında en çok tercih edilen uygulamalardan biri olan kasko sigortası, birçok insan için pahalı geldiğinden yaptırılmak istenmeyen bir sigorta türü oluyor. İnsanlar kaza ya da bir hasar sonucu mağduriyetlerini karşılayabilecek bir çözüm istiyor.
Pahalı olan kasko sigortasının yerine uygulanabilecek sigorta türlerinden biri olan tamamlayıcı trafik sigortası ile tanıştıktan sonra bu sigortaya yönelimde rağbet arttı. Dar kapsamlı kasko sigortası olarak da bahsi geçen bu sigorta işleminin pek çok avantajı bulunur.

Tamamlayıcı Trafik Sigortası Taksitle Araba Alımlarına da Uygun Mudur?

Zorunlu trafik sigortası kaza ya da hasarlar sonucunda yalnızca karşı tarafın aracında oluşan hasar ve masrafları karşılar. Kendi aracınızın içinde bulunduğu hasar ve masrafları karşılayan ise kasko sigortanız olmaktadır. Kasko sigortasına yüksek primler ödemek insanların en şikâyetçi olduğu konulardan biridir. Bu prim ödemesini yapmaktan maddi olarak kaçındığınız durumlarda taksitle araba ve her türlü arabalar için tamamlayıcı trafik sigortası devreye girmektedir.
Tamamlayıcı trafik sigortası ile kendi aracınızı da güvence altına alabileceğiniz dar kapsamlı bir kasko türüne sahip olabilirsiniz. Kasko primlerinin yüksek oluşuna göre çok daha uygun fiyatlarla sahip olabileceğiniz tamamlayıcı trafik sigortası ile kaskoya alternatif bir sigortanız olmaktadır.

Kaskodan Farkları Nelerdir?

Kasko genelinde çarpma, çarpışma, üçüncü şahsın kötü niyeti, arabanın yanması veya çalınması gibi durumlar için teminat verir. Bu teminatların yanında ekstra bir teminat istemeniz ile genişletilmiş kasko ifadesi ortaya çıkar. Dar kasko sigortasında ise bahsi geçen durumlardan en az birinin teminattan çıkarılmasıdır. Tamamlayıcı trafik sigortası, kasko ve genişletilmiş kasko siteminden teminatlar yönünden farklıdır.
Tamamlayıcı trafik sigortası, kasko ürünlerine göre daha az teminat sağladığı için kasko ürünlerinden çok daha uygun fiyatlıdır. Tamamlayıcı sigorta aracınızın tamamen savunmasız kalmasının önüne geçer ancak, farklı riskler için tam koruma planı yoktur. Kasko sigortası trafik poliçesinden bağımsız, ek bir poliçe şeklinde düzenlenirken, tamamlayıcı trafik sigortası ayrı bir belge halinde de, trafik sigortası poliçenize ek olarak da düzenlenebilir. Her türlü kredili ve kredisiz araba alımlarında kullanılabilen bir sigorta işlemidir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir