Faizsiz Ev

Taksit Ve Kredisiz Ev Alma

0

Taksitle ev alma fırsatı, yalnızca bankalara özgü bir durum değil. Taksit ile ev almak istiyorsanız, bu konuda sizlere fırsat sunacak bir yan sektör de mevcut. Bu sektör, banka sektöründen tamamen bağımsız olarak oluşturulmuş ve bir çeşit konut ve araç almak için hayata geçirilmiş olan finansman sektörüdür. Birçok insan tarafından bilinen adı ile faizsiz ev alma sistemi, taksitle ve senetle ev ile araç sahibi yapıyor. Üstelik bahsi geçen sistem, ev sahibi olmak isteyenlere faizsiz, senetle ve taksitli olarak ve banka kredi puanınızı dikkate almayan şekilde çalışan bir sistem. Buna bağlı olarak, gönül rahatlığı ile senetle ev alabilirsiniz.

Taksitle Ev Bankasız Alınabilir Mi?

Bankacılık sektöründe %20 peşinat ve %80 konut kredisi ile ev alınması mümkün. Ancak, 5 yıl içerisinde satın alınmış bir konutun satın alma bedeli vergi sebebi ile düşük gösterildiğinde, satışa konu olan kredi konusu, evi satacak bireyler tarafından genelde daha düşük tutuluyor. Bu durum, daha yüksek peşinat, daha az konut kredisi anlamına gelirken, elde bu kadar peşinatı olan bireyler ise sınırlı bulunuyor. Ev alırken dar gelirliyi çok zorlayan bu durum, çoğu zaman olumsuz ev alma serüveni ile sonlanıyor. Oysa bankasız da taksitli bir biçimde ev satın alabilirsiniz.

Taksitle Ev Alırken Önemli Noktalar

Konut alırken de faizsiz araba alırken de bankaya mecbur değilsiniz. Banka tüm bu işlemlerin üzerine yüksek faiz meblağları eklediği gibi pek çok kriteri de bir arada barındırıyor. Ancak, faizsiz ödeme sistemlerinde bunların birçoğu devre dışı bırakılmış durumda. Sizler almak istediğiniz evin bedelini belirleyin, kaç kişilik grupta ve kaç liralık taksitler ödemek istediğinizi aktarın, sistem size yardımcı olsun. Bu yöntemle ev alırken sorun yaşamaz ve bu önemli noktalar sayesinde kısa sürede ev sahibi olabilirsiniz.

Taksitle Ev Alırken Taksit Tutarları Nasıl Belirlenmeli

Faizsiz ev alma yöntemleri ile ev alırken, taksit tutarlarını belirleyen faktör sizsiniz. Yani sistem size bir meblağ üzerinden taksit çıkarmıyor. Karar tamamen size ait. Seçeceğiniz kişi sayısına göre ortaya çıkacak olan taksitleri, her ay bu tutara göre tasarruf etmeniz halinde kolaylıkla ödeyebilir ve taksitle ev alabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Faizsiz Ev