Bilgi BankasıDekorasyonFaizsiz Ev

Satın Almak İçin Doğru Evi  Bulduğunuzu Anlamanın 9 Yolu

0

Ev sahibi olmak için dikkat edilecek detaylar son derece önem taşır. Ev alımı ve satımı konusunda uzman olan kişiler bu detayları hemen ilk görüşte değerlendirebilme yetisine sahiptir. Ancak daha önce hiç ev satın alma tecrübesi yaşamamışsanız, satın alma sürecinde uzman desteği almanız içinize sinecek bir konut sahibi olmak için doğru bir tercih olacaktır. Ancak yaşadığınız evinizde edindiğiniz tecrübeleri de yeni eviniz için uyarlayabilirsiniz.

Dokuz Adımda Doğru Bir Ev Nasıl Satın Alınır

Senetle ev sahibi olmak isteyenler için farklı seçenekler bulunuyor. Ev almadan bu detaylar konusunda bilgi almak sizin yararınıza olacaktır. Ev satın almadan önce, mekan samimiyeti ilk anda sizi etkilemelidir.

Sıcak bir renk uyumu, sizin hayal gücünüze göre döşenmiş bir dizayn önemlidir.  Oda sayısı ve odaların geniş olması ya da sizin tasarladığınız şekilde olması önemli bir ayrıntıdır. Evin güvenlik mekanizması son derece önem taşıyan bir detaydır.

Evin krediye uygunluk durumu önemlidir. Eğer bu süreç sizin bütçenizi kapsıyor ise doğru yoldasınız demektir.

Ev satış işlemelerinde en önemli detay; evin üstünde ipotek veya haciz olup olmadığı konusunda bilgi almaktır. Evin kaçıncı katta olduğu konusunda çekinceleriniz olmamalıdır. İskan ve tapu yeterliliği bir ev için çok önemlidir. Zira sonradan iskan almak size çok pahalıya mal olacaktır.

Ev Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kira öder gibi ev satın almak pek çok kişinin bütçesi için önemli bir detaydır. Konut sahibi olmak günümüzde oldukça dikkat isteyen konudur. Satın alma işlemi öncesinde ev inşa edilmeden deprem kontrolü yapılıp yapılmadığı konusunda bilgi almak gerekiyor.

Bulunduğu bölge ve konumlandırıldığı arazi için mutlaka deprem yönetmeliği konusunda araştırma yapılmış olmalıdır. Konutu yapan firma ise satın alma işlemi öncesinde mutlaka araştırılmalıdır. Özellikle dolandırıcılıklara karşı dikkatli olmak ev satın almadan önce dikkat edilecek hususlardan biridir.

Eğer satın alma işlemini kredi salarak gerçekleştirecekseniz, konutun krediye uygunluğu konusunda mutlaka bilgi edinmelisiniz. Daha güvenilir konutlar için siz de mutlaka Birikimevim kuruluşundan bilgi alarak, güvenli bir alım işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir