Faizsiz ArabaFaizsiz Araba Alma Sistemleri

Kuveyt Türk Araç Finansmanı

0

Kuveyt Türk araç finansmanı ile uygun kredi koşulları ile araç sahibi olabilirsiniz. Sıfır ve ikinci el araçlar için finansman desteği sunan Kuveyt Türk, araç sahibi olmak isteyenler için çeşitli finansman kampanyalarına sahiptir. 48 aya varan vadeler ile siz de Kuveyt Türk tarafından sunulan finansman fırsatına dahil olabilir ve sahip olmak istediğiniz aracı kısa süre içerisinde satın alabilirsiniz.

Kuveyt Türk Araç Finansmanı Genel Özellikleri

Kuveyt Türk Bankası, sıfır ya da ikinci el araç satın almak isteyenlere belirli koşullar altında finansman desteği sağlar. Uygun faiz oranları ile sunulan finansman desteği sayesinde siz de satın almak istediğiniz ya da başka bir deyişle hayalini kurduğunuz araca sahip olabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece araç finansmanı ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak ve bunun ardından kararınızı vermek kadar kolaydır. Şimdi, Kuveyt Türk tarafından sunulan finansman desteğinin genel özelliklerine daha yakından bakalım:

  • Kuveyt Türk Bankası araç sahibi olmak için kredi başvurusunda bulunan herkese hem TL hem de döviz bazlı finansman desteği sağlar.
  • Ayrıca ikinci el ya da sıfır araçlar için finansman desteği almak mümkündür.
  • Banka, ikinci el araç finansmanları için 8 yaşa kadar finansman desteği sunar.
  • Bunun yanında asgari peşinatların yüzdeleri araç modeline ve türüne göre değişiklik gösterebilir.
  • Diğer yandan sıfır ya da ikinci el binek araçlarda kasko değeri 120.000 TL’yi aşmayanlar için araç değerinin yüzde 70’i, 120.000 TL’yi aşan araçlar için de yüzde 50 oranında finansman desteği verilir.
  • Finansman vadesi ise sıfır ve değeri 120.000 TL altında olan binek araçlar için 60, ancak 120.000 TL üzerinde olanlar için ise 48 aydır. İkinci el araçlarda ise kasko değeri satış değeri olarak kabul edilir.

Kuveyt Türk Araç Finansmanı Oranları ve Şartları

Kuveyt Türk araç finansmanı sırasında tüketiciden kredi tutarının yüzde 0,5’i kadar tahsis ücreti alınır ve buna BSMW de dahil edilir. Ayrıca kasko ya da kredili hayat sigortası gibi sigorta bedelleri de yıllık maliyetin içinde yer alır. Ayrıca isteyenler krediyi 3 ay ertelemeli olarak çekebilir. Ancak ertelenen dönemlerde alınmayan karlar, ödenecek ilk taksit tutarına ilave edilir. Kuveyt Türk, araç finansmanı kullanmak isteyenler için iki farklı alternatif sunulur: Bunlar ise aşağıdaki gibi karşımıza çıkar;

  • Ek ürün kullanımı olması halinde kredi faizi (kar payı) yüzde 0,96 olarak belirlenmiştir.
  • Ek ürün kullanımı olmadan ise kredi faizi (kar payı) oranı yüzde 0,99 şeklindedir.

Bu nedenle siz de ek ürün kullanmak istemiyorsanız, araç finansman kredinizi daha yüksek faiz oranları ile almak zorunda kalırsınız. Ancak ek ürün kullanmanız halinde faiz oranı daha düşük olacak ve haliyle taksit ve toplam ödemeleriniz de düşecektir. Tabi bunun için öncelikle Kuveyt Türk’e ait ürünleri kullanmayı kabul etmeniz gerekir. Bu ürünler arasında otomatik fatura ödeme, kredi kartı ya da hayat sigortası gibi pek çok ek hizmet yer alır. Tabi ihtiyacınız doğrultusunda bu ürünleri kullanmayı kabul etmeniz sizin yararınıza olur. Bunun dışında ihtiyacınız olduğunu düşünmüyorsanız, karar yine size aittir.

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir