EmlakFaizsiz Ev

Konut Satışını Hızlandıracak 10 Kural

0

Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar bu kapsamda ellerindeki eski yapıların hızlı bir şekilde satılmasını sağlayarak yeni bir ev sahibi olabilir. Bir gayrimenkulün satışını en doğru yöntemlerle yapabilmek adına 10 önemli kural bulunur. Satışı gerçekleştirilecek olan gayrimenkul alanında bilgiler öğrenmek ve bu sektör hakkında gelişmeye açık olmak oldukça önemlidir.

 

Değer Tespiti Yapmak

Bir gayrimenkullerin satılık olarak değeri alıcı tarafından ödenmeye hazır olan bedel olarak bilinir. Pazara sürülen bir gayrimenkulün alıcıların bilgisi doğrultusunda değeri de net olarak anlaşılabilir. Satıcıların değer tespiti yaparken ilk olarak düşündüklerinden fazla miktarda satışa sunması sonrasında beklemeler olması ile birlikte bu değeri tekrar gözden geçirmesi gerekir.

 

Daireyi Yenilemek

Bir dairenin yenilenmesi her zaman değerini artıracağı anlamına gelmez. Ancak bu dairenin satma şansını artıracağı kesin olarak bilinir. Böylelikle alıcı bulma konusunda masrafsız ve taşınmaya hazır gibi ibareler sunarak alıcının ilgisini çekmek mümkündür.

 

İlgili Satıcı Olmak

Piyasa için alıcı adına ilk izlenim oldukça önemlidir. Bir evin satıcısının alıcılara karşı ilgili olması diğer tüm potansiyel müşteriler adına da önem arz eder. Bu nedenle satıcıların müşteriler ile görüşmesi sırasında güler yüzlü ve kibar olmaları oldukça etkili olacaktır.

 

Dairenin Fotoğrafları

Satılık ya da kiralık olan bir konut için genellikle alıcılar amatör çekilmiş fotoğraflar yerine profesyonel fotoğraflara yönelerek ilan görüntülemesi yapıyor. Bu nedenle emlak ilanı için satıcıların her zaman kaliteli fotoğraflar ile potansiyel müşterilerin ilgisini çekmesi gerekir.

Dairenin Boya Durumu

Genellikle alıcılar dairenin iç boyası ile sıklıkla ilgilenir. Boyanın durumunun önemi ile ilgilenmenin yanı sıra koyu renkli duvarlara nazaran daha aydınlık ve evi ferah gösteren tonlar alıcılar için olumlu izlenim sağlayacaktır.

Satış Detaylarını Net Olarak Anlatmak

Pazarlık için anlaşılacağı sırada net bir tavır sergilemek oldukça önemlidir. Bu konu ile ilgili pazarlık payı önceden belirlenmeli ve gerekirse bir gayrimenkul danışmanı ile istişare ederek limit belirlenmelidir.

Demirbaşların Bilgisi

Kiradan kurtulmak ve yeni bir ev almak isteyen vatandaşlar piyasadaki ilanlar doğrultusunda en uygun ve ekonomik daire için araştırma yapmaya başlarlar. Özellikle taşınacak olan evin sıfır olmaması durumunda evde olacak demirbaş ürünler için detaylı düşünürler. Satıcılar evdeki demirbaş ürünler hakkında detaylı bilgi verirse satış için olumlu bir etki yaratacaktır.

Lokasyon

Satış sırasında dairenin lokasyonu ile ilgili ayrıntılı bilgi vermek ve yakınlarda önemli alanların belirtilmesi potansiyel müşterilerin ilgisini çekecektir.

Markalaşmış Konut

Markalaşmış olarak satışa sunulan konut projelerinde genellikle evde demirbaş ürünlerin bulunması alıcılar tarafından beğeni ile karşılanır ve reklam ilanlarında da bu markaların isminin de belirtilmesi teknik satışı hızlandıracaktır.

İyi Bir Pazarlama

Satılacak olan gayrimenkulün yalnızca ilanlar arasında bulunması yeterli değildir. İyi bir pazarlama yöntemi ile gayrimenkulün alıcılara anlatılması ve tatmin edici bilgilerde bulunulması satışı hızlandıracak en önemli faktörlerden birisidir. Birikimevim firması kolay yoldan ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için birçok kampanya düzenlemekte ve ellerindeki eski konutların satışını hızlandıracak bilgiler ile yardımcı olarak yeni daire sahibi olmalarını sağlamaktadır.

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Emlak