Bilgi BankasıYaşam

İzmir Metro Durakları

0
İzmir Metro Durakları

İzmir metro durakları 17 farklı istasyon ile yolcularına hizmet vermektedir. Yoğun trafikten kurtulmak isteyen kişiler için birebir olan İzmir metro durakları, kendi içerisinde açık ve kapalı metrolar olmak üzere değişiklik gösterir. Metro hattında 11 adet istasyon kapalı, 6 adet istasyon ise üzeri açık bir şekilde hizmet verir. Bunların yanı sıra Bornova İstasyonu ise yarı açık bir şekilde yolcularını ağırlar. İzmir metro hattında yer alan istasyonlar Fahrettin Altay, Poligon, Göztepe, İzmirspor, Hatay, Üçyol, Konak, Çankaya, Basmane, Ege Üniversitesi, Evka-3, Hilal, Halkapınar, Stadyum, Sanayi ve Bölge, Bornova İstasyonu olarak karşımıza çıkar. İstasyonlar arasındaki mesafe uzunlukları farklıdır ve bir istasyondan diğer istasyona kadar geçen süreler farklılık gösterebilir.

İzmir metro durakları şehir bünyesinde ulaşımı daha kolay ve çekilir hale getiren toplu ulaşım araçları olarak görülür. Hat üzerinde yer alan 17 farklı istasyon, gece seferleri de dahil olmak üzere tüm gün hizmet verir. İzmir metro hattının uzunluğu ortalama 17,5 km kadardır. Ayrıca güzergahın başından sonuna kadar 31 dakika gibi bir süre zarfında seyahat edilmektedir. Ulaşımı kolay hale getiren ve bunu yanında yoğun trafiğin içine girmeden istenen yere ulaşmayı sağlayan İzmir metrosu, aynı zamanda hızlı ve her 4 dakikada bir düzenlediği seferleri ile ulaşımda çok fazla tercih edilmektedir.

İzmir metro durakları çevresinde oluşan yaşam alanları inşaları günden güne bu bölgelere çekmeye başlamıştır. Son zamanlarda pek çok kişi ulaşımdan sıkıntı yaşaması nedeniyle ulaşım merkezilerine yakın konumlarda oturmayı tercih etmekte ve bunun yanında her yere daha kolay ulaşım için toplu taşıma merkezlerine yakın çevrelerde ev sahibi olmayı arzu etmektedir. Çünkü İzmir gibi büyük şehirlerde trafik yoğunluğu oldukça fazladır ve gün içerisinde nerdeyse bir yerden bir yere özel araçla bile gitmek uzun zaman alır. Hatta hızlı bir ulaşım için genelde kendi hattına sahip olan toplu taşıma araçları tercih edilir ve bunlardan biri de metrolardır.

İzmir metro durakları insanlar için her ne kadar avantaj sağlıyor olsa da metro yakınlarında bir ev sahibi olmak sanıldığı kadar düşük maliyetler ile mümkün değildir. Bilindiği gibi günümüzde birçok kiralık ve satılık ev, bulunduğu konuma göre değer kazanır. Ev ilanlarında metroya 100 metre ya da 300 metre mesafede gibi açıklamaların yer aldığını söylemek mümkündür. Tüm bunlar bir araya geldiğinde satın alınabilecek evlerin fiyatları oldukça yüksek bir seviyede seyreder. Bunlara bir de bankalardan çekilecek olan yüksek faizli konut kredilerini ekleyecek olursak ev fiyatları tahmin bile edilemeyecek rakamlara ulaşır. Bu nedenle metro yakınlarında ev sahibi olmak için en iyi ihtimalle evi gerçek değerine satın almaya çalışmak önem arz eder. Bunun için yapılması gereken ise faizsiz finansman desteği bulmak ve istenen evi bu destekle satın almaktır.

İzmir Metro Durakları Yakınlarında Faizsiz Kredi ile Ev Alma

Eğer sizin için de ulaşım oldukça önemli bir konumda yer alıyorsa ve ev sahibi olmak istediğiniz bölge metro duraklarına yakın bir yerde olsun istiyorsanız faizsiz sistemleri tercih etmelisiniz. Çünkü bankalardan yüksek faizli krediler çekerek ev almanız maliyet açısından büyük bir külfetin altına girmenize neden olacaktır. Bu yüzden avantajlı bir alışveriş yapmak için faizsiz ev alma sistemleri bulmanız ve istediğiniz evi bu şekilde satın almanız gerekir. Çünkü banka kredileri ile alınan evler için bankalara neredeyse evin fiyatının 1,5 katı kadar ödeme yapılması gerekir. Ancak faizsiz finansman desteği veren firmalar sayesinde metro yakınlarında bulunan konutlardan birini uygun fiyatlarda almak ve faiz ödemeden ev sahibi olmak mümkündür. Tabii bu firmalar sadece faizsiz finansman desteği sunmaz. Bunların yanı sıra farklı avantajları da beraberinde getirir:

  • Faizsiz, kira öder gibi ev sahibi olma imkanı
  • Geri ödeme sırasında taksitleri müşteri bütçesine göre yapılandırma
  • Peşinat ya da ara ödeme olmadan ev satın alma fırsatı
  • Türkiye’ni her yerinden başvurabilme
  • Erken ödeme ile erken teslimat imkanı
  • Taksit ödeme aşamasında teslimat olmadıysa satın alınan evi değiştirme hakkı
  • Faizsiz kredi imkanı sayesinde evi gerçek değerinde satın alabilme

Siz de İzmir metro duraklarına yakın bir konumda yer alan evlerden birine sahip olmak ve aynı zamanda faizsiz finansman desteği ile hiçbir şekilde faiz ödemeden bir ev sahibi olabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece faizsiz ödeme sistemi olan firmalara düşük bir katılım bedeli ile giriş yapmak ve sonrasında istediğiniz bir evi kolayca satın almaktır.

Hayalinizdeki eve sahip olmak için gerekli olan faizsiz finansman desteği için Birikimevim, Hedefevim, Birevim, Katılımevim, Vizyonevim, Finansevim, Morevim, Yaşamevim ve Fuzulev gibi firmalar arasından birini tercih edebilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

İlgili Yazılar

Yorumlar