Faizsiz Araba Alma SistemleriFaizsiz Finans Kurumları

Fuzuloto Nedir? Nasıl Çalışır?

0

Fuzuloto Nedir?

Fuzuloto, araba sahibi olmak isteyen ancak bunun için yeterli peşinatı bulunmayanların tercih ettiği bir birikim sistemidir. Bu sistemin tercih edilmesinin diğer bir sebebi de tamamen faizsiz olması ve ödenecek taksit miktarlarının müşterilerin bütçesine göre belirlenmesidir.

Fuzuloto nedir sorusunu şu şekilde cevaplamak mümkün: Fuzuloto, faizsiz bir finans şirketidir. Kuruluşun amacı, insanlar arasında dayanışma sağlayarak birikim yapmalarına ve bu birikimleri ile mal sahibi olmalarına yardım etmektir. Birikim yapmanın günümüz şartlarında oldukça zor olması sebebi ile bu sistem müşterilerine tasarrufu kolaylaştırma imkânı sunuyor. Her ay ödeme yapmak zorunda olduğunuzu bildiğiniz için harcamalarınızı daha dikkatli yapıyor diğer bir yandan ise birikimlerinizle araba sahibi oluyorsunuz.

Sistemlerinde birçok paket sistemi bulunan Fuzuloto çalışma şartları temel olarak altın günlerine benzetilebilir. Grupta bulunan herkese sırayla arabaları alınır ve sırası geçenler gruptaki diğer insanların da araba alabilmeleri için taksitlerini ödemeye devam ederler.

FuzulOto Faizsiz Araba Alma Sistemleri

Çekiliş sistemi birebir altın günleri prensibiyle çalışır. Taksit sayısına göre belirlenen kişi sayılarıyla bir araya getirilen grupta her ay kura ile bir kişi belirlenir ve parası ona teslim edilir. Bu sistemde peşinat yatırmak tamamen müşterinin kendisine kalmış bir seçenektir. Müşteriler isterlerse ödeme yaptıkları dönemlerle taksit tutarlarında ya da taksit sayılarında yükseltme veya alçaltma yapabilirler. Sisteme kayıt olmak için yapılması gereken ise ilk ayın taksit tutarı ve organizasyon ücretinin yatırılmasıdır.

Vade ortası sistemi ile müşteriler aracı alacakları tarihleri kendileri belirlerler. 5 ay ile 200 ay arasında taksit seçenekleri bulunan bu sistemde peşinat yatırılmasına gerek yoktur. Taksit sayısının tam ortasına gelindiğinde aracı teslim eden kişi kalan taksitlerini de sabit olarak ödemeye devam eder.

Peşinatlı erken teslim sisteminde ise sisteme girerken peşinat ve organizasyon ücreti yatırılır ve taksit ödemeleri bir sonraki ay başlar. Taksit sayısı ve ödenen taksit miktarına göre müşteri aracı teslim alacağı tarihi belirler.

Ara ödemeli erken teslimat sistemine giriş yaparken peşinat yatırıp yatırmamak tamamen sizin tercihinize bırakılır. Yapılan ara ödemeler taksit tutarından düşülür ve aracınızı daha erken almanız sağlanır.

Bu sitede yer alan YAZILAR BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. Detaylı bilgilere firmaların KENDİ SİTELERİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

[Toplam: 2   Ortalama: 3/5]

İlgili Yazılar

Yorumlar