Bilgi BankasıFaizsiz EvKredi

Finansman İlkesi Nedir?

0
Finansman ilkesi ev almak için faizsiz sistemi tercih edenlerin merak ettikleri konuların başında, çalıştıkları kuruluşların finansman ilkesi gelir.
Ülkemizde son yıllarda ev sahibi olmak için kişilerin seçtiği yöntemlerin başında bu tarz kuruluşlar geliyor.
Özellikle Mart 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan bir kararla, faizsiz sisteme yönelik firmalar resmileştirildi. Bu da firmaların daha çok güvenilir olmasını sağladı.
Böylece insanlar gönül rahatlığıyla sistemin bir parçası olmaya başladı ve faizsiz ev alma hayalleri gerçeğe dönüştü. Ülkemizde son zamanlarda faizsiz finans sistemlerinin yaygınlaştığını biliyoruz. Bu durum da beraberinde ev almak isteyenler için önemli kazanımları getiren bir durumdur!

Kredisiz Ev Almak İçin Ne Yapılmalı?

Kredisiz ev almak için bankalar doğru bir seçenek değildir. Çünkü bankalar faiz sistemiyle çalışan finans kuruluşlarıdır. Ev satın alabilmek için konut kredisi kullanmak isteyen kişiler,  belirlenen faiz karşılığında kredi alabiliyor. Ayrıca belirlenen konutun bir kısmı da müşteriden talep ediliyor. Bankalar;  genel olarak konut bedelinin %80’ini karşılar, kalan kısmı ise kişiden tahsil eder.
Ayrıca birikimi olmayan ve bu nedenle peşinatsız ev almak isteyen kişiler için de banka kredileri uygun değildir. Bankaların belirlediği şartları taşımayan ya da belirtilen nedenlerle bu kuruluşları tercih etmeyen kişiler,  aradığı finansal desteği bulabilmek için farklı arayışlara yönelmektedir. Tasarruf finansman faaliyeti sunan kuruluşlar ise sunduğu avantajları ile birçok kişi tarafından tercih edilir hale gelmiştir.

Organizasyon Ücreti İle Ev Sahibi Olun

Organizasyon ücreti; faizsiz ev alınabilmesine olanak sağlayan kuruluşların, kişilerden aldığı birikim ve her ay bütçesinden tasarruf ettiği miktarı ifade eder. Şirket; müşterisinden tahsisat yaparak, aldığı finansmanı zamanı geldiğinde kullanmak üzere biriktirir.
Tasarruf fon havuzu içerisinde toplanan meblağlar firma tarafından, İMECE usulü çekilen kura sonucu çıkan müşteriye kullandırılıyor. Üstelik tasarruf finansman sözleşmesi yapılarak her iki tarafın hak kaybı önleniyor.
Taksitle ev alabilmenin en pratik yolu ise bu kuruluşlara başvuru yapmaktır. İster yatırım yapmak, isterse kiradan kurtulmak için en güvenilir yolu seçmek gerekir. Siz de sektöründe önder kuruluş Birikimevim ailesine katılabilir, herhangi bir riske girmeden ev alma hayalinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir