Faizsiz ArabaFaizsiz Ev

Faizsiz Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak

0

Günümüzde artan konut fiyatları ve banka faiz oranları nedeni ile hemen hemen çoğu insan ev alma konusunda çekinmektedir. Bunun en önemli nedenleri ise hızla artış gösteren konut fiyatlarıdır. Artan konut fiyatları ile birlikte çoğu insan ev alırken bankaların vermiş olduğu konut kredisine başvuruda bulunmaktadır.
Aylık geliri yüksek olmayan kimselere konut kredisi için gerekli miktar çıkmazken yüksek gelirler içinse bu miktar ödenmektedir. Bu yüzden çoğu insan ev sahibi olamamaktadır. Bu şekilde ev sahibi olanlar da konut kredi taksitlerini öderken oldukça zorluk çekmektedir. Ev sahibi olmanın günümüzde en fazla kullanılan 2 ayrı yöntemi bulunmaktadır.
Bunlardan biri kira öder gibi taksitle ev satın almak, diğeri ise tasarruf ve birikim yaparak ev sahibi olmak yöntemleridir. Bu yöntemler ise şu şekilde bahsedilebilir.

Kira Öder Gibi Taksitle Ev Sahibi Olmak

Taksit yönteminden faydalanarak ev satı almanın birden fazla avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlardan faydalanmak istiyor ve kısa süre içinde kolay bir şekilde ev sahibi olmak istiyorsanız taksitle ev alma yöntemini tercih edebilirsiniz.
Taksitle ev alma yönteminin avantajları şu şekildedir:
Ödeyeceğiniz taksit tutarını gelirinize göre kendiniz belirlersiniz.
Ödeyeceğiniz vade sayısını kendiniz belirlersiniz.
Bu şekilde aylık taksit ödemelerinizde hiç zorluk çekmeden rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Ev almanın en avantajlı yöntemlerinden olan kira öder gibi taksitle ev yöntemi Birikimevim fırsatıyla sizlerle buluşmaktadır.

Tasarruf ve Birikim Yaparak Ev Sahibi Olmak

Tasarruf yöntemini kullanarak hem kredisi ev hem de kredisiz araba almak için kullanabilirsiniz. Aylık geliriniz üzerinden belli bir kısmını birikime konu etmeniz halinde kısa süre içinde evinizi hiç kredisiz ve peşinatsız alabilirsiniz. Tasarruf yaparken dikkat edilmesi gerekenler ise, gelirinizin belli bir kısmını zorunlu harcamalar için ayırın. Diğer harcamaları ise oldukça en aza indirmek gerekmektedir.

Sağlıklı ve düzenli bir tasarruf için sabırlı olmak gerekir. Sosyal yaşantı alanınızda da belirli kısıtlamalar yapabilirsiniz. Ayrıca yaptığınız tüm tasarruf ve birikimlerinizi güvenceli bir kanal aracılığı ile muhafaza etmeniz gerekir. Siz de peşinatsız ev ve peşinatsız araba almak istiyorsanız bu yöntemlerden birini tercih edebilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir