Kredi

Faizsiz Araba Kredisi Veren 5 Banka ve Şartları

0
Faizsiz araba kredisi veren 5 banka

Faizsiz araba kredisi veren 5 banka ve şartları ile siz de satın almak istediğiniz araca hiçbir şekilde faiz vermeden ve gerekli şartları yerine getirerek sahip olabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece gerekli koşulları sağlamak ve bunun ardında da hangi aracı satın almak istediğinize kadar vermek kadar kolaydır. Genelde faizsiz araba kredisi katılım bankaları tarafından sunulan bir imkândır ancak bu fırsattan yararlanmak için her müşterinin gerekli şartları yerine getirmesi gerekir; çünkü gerekli şartları sağlamayanlara hiçbir şekilde taşıt kredisi verilmez.

Faizsiz araba kredisi veren katılım bankaları hiçbir şekilde faiz uygulamasına gitmez ve müşterilerine satın almak istedikleri, araç, konut ya da diğer gayrimenkuller konusunda faizsiz kredi imkanı sağlar. Bu şekilde her müşteri satın almak istediği araç ya da ev için yüksek faiz bedelleri ödemeden oldukça uygun maliyetler ile araç ya da mülk sahibi olabilir. Bu şekilde faizsiz kredi imkanı sunan 5 farklı bankadan bahsetmek mümkündür. Her banka kendi içerisinde farklı şartlara sahiptir. Şimdi bunların neler olduklarını daha yakından inceleyelim.

Kuveyt Türk Faizsiz Araba Kredisi

Kuveyt Türk Katılım Bankası müşterilerine sıfır faiz ile araç kredisi alabilme imkanı sunar. Faiz ödemek istemeyenler bankanın sağladığı avantajlı kredi koşulları ile diledikleri araçları satın alabilmektedir. Şimdi, bankanın faizsiz araba kredisi için istediği şartlara daha yakından bakalım.

 • Eğer ikinci el bir araç satın almak isterseniz, banka en fazla 8 yaş araçlar için kredi imkanı sunar.
 • Bunun yanında ödenecek olan asgari tutar aracın hem modeline hem de cinsine göre değişiklik gösterebilir.
 • Satın alınmak istenen araç 100 bin ve altında ise yüzde 70 oranında araç kredisi sağlanır. Ancak 100 binin üzerinde ise bu oran yüzde 50’ye kadar düşer.

Ziraat Katılım Bankası Faizsiz Araba Kredisi

Ziraat Katılım Bankası da aynı şekilde müşterileri için faizsiz araba kredisi veren bankalar arasında yer alır. Araç alırken yüksek faizli krediler tercih etmeyenler için oldukça avantajlı imkanlar sunar. Şimdi, Ziraat Katılım Bankası faizsiz araba kredisi şartlarına göz gezdirelim.

 • Banka gerekli görmesi halinde müşterilerden artı bir güvence talep edebilir.
 • Her müşteri kendi gelirine uygun koşullarda kar payı oranları ile 48 aya varan vade seçenekleri ile araba kredisine alabilir.
 • Ayrıca ödemlerin daha rahat ve esnek bir şekilde yapılabilmesi için müşteriler kendilerine uygun bir ödeme planı hazırlayabilir.

Vakıf Katılım Bankası Faizsiz Araç Kredisi

Vakıf Katılım Bankası ile belirli oranlarda faizsiz araç kredisi çekebilir ve böylece satın almak istediğiniz araçlar için yüksek kredi faizleri ödemek zorunda kalmazsınız. Peki, Vakıf Katılım Bankası araç kredisi şartları nelerdir? Bunlara bakalım.

 • Banka ikinci el araç tercihlerinde 5 yaşa kadar kredi desteği sunar.
 • Ayrıca satın alınmak istenen aracın yüzde %30‘u kadar peşinat imkanı sağlar.
 • Bunların yanı sıra banka 36 aya kadar vade fırsatı ile müşterilerine yardımcı olur.

 

Türkiye Finans Katılım Bankası Faizsiz Araç Kredisi

Türkiye Finans Katılım Bankası, faizsiz araç kredisi ile müşterilerinin herhangi bir faiz ödemeden araç satın almalarında yardımcı olur. Bankanın şartları şu şekildedir;

 • Satın alınmak istenen araç 100 binin altında ise yüzde 70, üzerinde ise yüzde 50 finansman desteği sunar.
 • Bankanın maksimum sunduğu vade 48 aydır.
 • Kredi çekilecek olan aracın 8 yaşını geçmemiş olması gerekir.

Albaraka Türk Faizsiz Taşıt Kredisi

Albaraka Türk Bankası da aynı şekilde faizsiz kredi imkanı sunar ve bankanın kredi koşulları aşağıdaki gibidir;

 • Banka ikinci el araçlarda 5 yaşa kadar kredi verir.
 • Kredinin maksimum vadesi 48 aydır.
 • 100 binin altındaki araçlarda yüzde 70 oranında, üstünde olan araçlarda ise yüzde 50 oranında finansman desteği sağlar.

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Kredi