Faizsiz ArabaFaizsiz Ev

Faizsiz Araba Almanın Püf Noktaları

0

Faizsiz araba meraklılarının oldukça dikkatini çeken taksit konusu, taksitle ev almak isteyenlerin de bir o kadar ilgisini çekiyor. Çünkü günümüz için peşin para ödemek sureti ile ev almak, ne yazık ki çok da olası bir durum değil. Elbette durumunuz el veriyorsa tercih türüne bağlı olarak peşin ödeme yaparak da ev alabilirsiniz, ancak söz gelimi başlıkta bizlerle birlikte faizsiz ve taksitle araba ve ev alma ile ilgili konuyu okuyorsanız, bu durumda peşin para ile ödeme yapmak konusunda düşünceniz yok demektir. Peki, taksitler halinde ev ve araba nasıl alınır?

Taksitle Ev İçin Tasarruf

Taksitle araba almak, faizsiz ev almak ya da bu çeşit kombinasyonlar, tamamı ile faizsiz ev alma sistemlerinin konusu. Genellikle araba ve ev edindirme üzerine kurulu olan bu şirketler, ek olarak arsa, tarla, iş makinası, motosiklet gibi teminat altına alınabilen ürünleri de kapsayan bir hizmet sunuyorlar. Tüm bu sistemlerin ortak özellikleri ise yüzde yüz faizsiz olması. Hesap tablolarını yan yana getirdiğiniz durumlarda, bankaya kıyasla arada bir uçurum yaratacak avantajlar sağlayan faizsiz sistemler, kısa ve uzun vadede pek çok yatırım yapmak için en önemli yatırım aracı haline gelmiş durumdalar. Bu vesile ile tasarruf ederek ilk yatırımınızı yapmak için de taksitle avantaj sunan firmalar, gün geçtikçe daha da popülerleşiyorlar.

Taksitle Ev Almanın Püf Noktaları

Taksitle ev alırken, birkaç püf noktasına dikkat etmek gerekiyor. Bu noktalar:

l Alacağınız evin bedelini belirlemek
l Kendinize uygun taksit ödemeleri belirlemek
l Alacağınız evin yerini belirlemek
l Rayiç bedeller ve ev bedellerini dikkate almak

Olarak düşünülebilir. İleri vadede bir emlak değer artışı yaşanması ihtimalini göz ardı ederseniz, aradığınız evi alamayabilirsiniz. Bu sebeple de dikkatli olmak gerek.

Taksitle Ev Kampanyaları

Özellikle de yaz kampanyaları düzenleyerek bireyleri bu dönemlerde gayrimenkul alımında önemli avantajlarla buluşturan faizsiz ev alma şirketleri, bir banka kredisine kıyasla ortalama %90-95 civarında paranızın cebinizde kalmasına olanak tanıyor. Bankalar, kredi anaparası + faiz şeklinde uygulamalar ile en cazip koşullar ile bile %50 oranla faiz uygularken, faizsiz sistemlerde anapara + çalışma bedeli dışında hiçbir ödeme yapmıyorsunuz. Çalışma bedeli ise evin değerine kıyasla banka gibi % 50 değil, % 3 ile % 9 oranlarında firmadan firmaya değişebiliyor. Taksitle ev almak için avantajlı faizsiz ev alma sistemlerini tercih edebilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir