Faizsiz Araba Alma Sistemleri

Faizsiz Araba Alma Yöntemleri

0

Faiz hemen hemen her finansman konusunda karşı karşıya kalınan ve tüketicinin fazla ödeme yapmasına neden olan bir durumdur. Bunun için faiz ile alakalı yaptırımı olan banka ve finansman kuruluşları farklı yollar dener. Aylık bazda faiz düzenlemeleri yaparak ilan edilir. Hesaplama yapmadan yapılan kredi sözleşmeleri uzun vadeye yayıldığında fazlasıyla zarar etmeniz anlamına gelir.
Araba veya ev almak adına bu şekilde bir yola girmek yatırımdan alacağınız karın uzun vadede eksilmesini de beraberinde getirir. Bundan dolayı Birikimevim şeklindeki yatırım ağına dahil olma fikri daha da önemli bir hal alır. Tüketicilerin de uzun zamandır dikkatini çeken bir yapıdadır. İkinci el taksitle ve senetle araba almanın modern hali olarak bakılmalıdır.

Araba Almak İçin Kredi Çekmek

Kredi çekmek ve araç sahibi olmak için ödeme yapmaya başlamak maliyetlere bakıldığında makul bir karar olarak görülmez.
Çünkü:
Masraflar,
Sigorta,
İpotek işlemleri,
Avukat veya yasal işlem bedeli,
Dosya adı altında alınan paralar,
Zorunluluk haline getirilen ödemeler olarak sıralanabilecek olan ödemeler de faizin yanında eklenecektir.
Faiz ödemelerine karşılık tüketiciye yüklenen ek maliyetlerin katlanılmaz olmaya başlaması senetle araba sahibi olun tarzındaki başlıkların daha da dikkat çekmesine neden olur.

Sözleşme Yapılıyor Mu?

Yapılan sözleşmelere bağlı olarak alınan ödemeler ve diğer işlemler sonucunda planlama sağlanır. Birikimevim öncelikleri arasında bulunan şeffaf olma ilkesi doğrultusunda her işlem ve ödeme kayda alınır. Ek olarak ödeme istenmez ve faiz gibi bir durum söz konusu değildir.

Ödemelerin Belirlenmesi

Ödemelerin belirlenmesi için Birikimevim şubelerinden bilgi almak yeterli olur. Senetle fiyatları belirlenen ve taksitle ödenen bu araçların alınması da son derece kolaydır. Taksitler varsa peşinat düşüldükten sonra kalan rakam üzerinden yapılır. Hesapladığınızda ödemenin faizsiz olduğunu fark edebilirsiniz.

Sigorta ve Diğer Masraflar

Masrafların belirlenmesi diye bir durum söz konusu olmaz. Çünkü sistem gereği herhangi bir ek maliyet yoktur. Sözleşmeye bakıldığında da aynı şekilde olduğunu fark edebilirsiniz. Sigorta veya işlemle alakalı bir bedel kesilmesi de yaşanmaz. Sistem son derece güvenlidir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir