Bilgi BankasıEmlakFaizsiz Ev

Ev Sahibi Olmak mı, Kiracı Kalmak mı?

0
Ev Sahibi Olmak

Sizlere ev sahibi olmak mı yoksa kiracı olarak hayatınıza devam etmek mi diye bir soru yöneltilse şüphesiz ki seçiminiz ev sahibi olmaktan yana olacaktır. Yaşadığınız şehirde belirli süre ile bile kalacak olsanız bu süreyi mülkiyeti kendinize ait bir evde geçirmek istersiniz. Ancak günümüz şartlarında bunu gerçekleştirmek gittikçe zorlaşmakta. Gerek her geçen gün artan emlak fiyatları yüzünden olsun gerekse sürekli arttırılan faiz oranları yüzünden olsun her geçen gün ev sahibi olma hayallerinden vazgeçen insan sayısı artmaktadır.

İyi haber şu ki, artık yüksek faiz oranları gerekçesiyle ev almaktan vazgeçmenize gerek kalmadı. Bunun için yapmanız gereken ise bir an önce birikime başlamak. Bunun zor olması dolayısıyla sizi birikime yönlendirecek firmalar bulunmakta. Bu firmalardan birisi de Birikimevim firmasıdır. Artık ev sahibi olmak için yüksek faiz ya da ara ödeme yapmanıza gerek yok. Bunun için firmanın size sunmuş olduğu paketlerden yararlanarak bütçenize uygun ödeme planınızı seçebilirsiniz. Bu sistemler sayesinde Türkiye’nin herhangi bir yerinden beğendiğiniz evi rahatlıkla alabilirsiniz. Diğer bir avantajı ise evinizi diğer taksitli ödeme seçeneklerine göre çok daha ucuza mal ederek alabilirsiniz. Firmanın sizler için hazırlamış olduğu sistemler ile peşinatsız ev sahibi olabilirsiniz. Birikimevim’in en büyük avantajlarından bir tanesi de teslim tarihinden önce proje değiştirme olanağını müşterilerine sunmasıdır.

 Faizsiz Ev Alma Çözümleri

Faizsiz ev sahibi olabilmeniz için firma sizlere üç farklı olanak sunmaktadır. Bunlardan ilki sabit sistem olarak adlandırılan sistemdir. Bu sistemde evinizi seçerek ihtiyacınız olan parayı belirledikten sonra isterseniz peşinatlı isterseniz de peşinatsız olarak sisteme dâhil oluyorsunuz. Sözleşme sonrasında noter huzurunda gerçekleşen kura ile teslim alma tarihinizi belirleniyor.

Diğer bir seçenek ise erken teslimatlı sistemdir. Bu sistem de evinizi çok daha kısa bir sürede alabilirsiniz. Evin değerinden farklı bir ödemeye gerek olmaksızın bu sistemi kullanabilirsiniz. Evinizi aldıktan sonraki ödemelerin miktarları arttırılır. Böylece ödemelerinizin daha kısa zamanda bitmesi sağlanmış olur.

Son seçenek ise serbest sistemdir. Bu sistemin özelliği ise evi alacağınız tarihi yaptığınız ödemeler ile kendinizin belirlemesidir.

İlgili Yazılar

Yorumlar