Bilgi BankasıFaizsiz EvFaizsiz Finans Kurumları

Ev Alırken Pazarlık Nasıl Yapılır? 

0

Yeni bir konut sahibi olmak, genel anlamda herkesi heyecanlandıran bir durumdur.

Ticaret hayatında da çok önemli bir konu olan konut almak, ticari amaçlı bir karar da diyebiliriz. Bu şekilde ticari karar veren bireylerin, bir kısmı uzun senelerdir birikim yapmakta olan kişilerdir. Bu bireylerin bir kısmı ise belki yıllarca sürecek olan kredi borçlarının içine girerler. Bu sebepten ötürü bireylerin almak istedikleri konut üzerinden pazarlık yapmak istemeleri ya da indirim talep etmeleri doğal bir durum olarak karşılanır.

Yeni bir konut almak şu son yıllarda en önemli ticaret diyebiliriz. Yıllarca biriken paranızı gayrimenkule yatıracak ya da on, on beş yıl kadar süre boyunca kredi borcu ödemek zorunda kalacaksınız.

Bu sebepten ötürü ev alırken en uygun fiyattan alabilmek için pazarlık etmek istemeniz olağan bir durum olarak karşılanır. Aslında çoğu satıcı pazarlık payı olması amacıyla konut fiyatlarını olması gereken ücretin üstünde fiyatlandırma yapar. Çünkü karşı taraf sizin pazarlık talebinde bulunmak isteyeceğinizi tahmin eder.

Peşinatsız Ev Almak

Bir ev aldığınızda, bazı uzmanlar size en büyük peşinatla ev sahibi olmayı önerirken, diğer uzmanlar finansman olan satın alma seçeneklerini önerirler. Doğru cevabı arıyorsanız bu tamamen sizin ekonomik durumunuza bağlıdır.  Bir ev almadan önce ne kadar tasarruf etmeniz gerektiğini iyice araştırıp, bilmeniz gerekir. Bir ev almak istiyorsanız eğer ilk önerimiz gelir ve giderler sınırlanmalıdır. İkinci önerimiz ise zaman planlamasıdır. Ne kadar sürede evinizi almak istersiniz ya da ne kadar sürede peşinatsız ev almanın tasarruf etmeniz amacıyla daha uygun bir tercih olduğunu göreceksiniz. Ayrıca kredi borcu ödemenize de gerek kalmaz.

Faizsiz Ev Almak

Günümüzde ailedeki iki bireyin çalışmasına rağmen, bir ev taksit borcu zor şekillerde ödenebiliyor. Şehir yaşantısının zor olması, ekonomi konusunda zorluk yaşamanız, kiraların çok fazla olması ve gelir düzeyinin az olması sizi olumsuz etkiler.

Faizsiz ev almak istiyorum diyorsanız, peşinatsız ev almak istiyorum diyorsanız eğer doğru adrestesiniz.

Faizsiz peşinatsız ev almak istiyorsanız eğer Birikimevim sitesinden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir