Faizsiz Ev

Engelliye konut müjdesiWE

0

Engelliye konut müjdesi

Günümüzde artan ihtiyaçları karşılamanın telaşında olan insanlar doğal olarak birikim yapmak amacıyla kenara para ayıramamaktadır. Bu durumda ise insanların ev veya araba almaları için gereken nakit para ihtiyacı ciddi boyutta sorun olmaktadır. Ev sahibi olmak için ihtiyaç duyulan parayı temin etmek aşamasında akla gelen bir kaç seçenek vardır.

Ya eşten dosttan altın veya yabancı para borç almak ki bu devirde kimse o kadar borç vermeye yanaşmayacaktır. Bankalardan kredi almak başka bir seçenektir. Bu seçenekte ise geri ödemede yaşanabilecek sıkıntıları göz ardı etmemek gerekir. Bu kesinlikle önemli bir konudur. Geri ödemeye esas olan faiz oranları dikkate alınarak bir ödeme planı çıkartılması kesinlikle akılcı olacaktır.

Faizsiz Ev Almanın Yolları

Faizsiz ev almak mümkün müdür? Eğer herhangi bir kişiden ya da bankadan borç alarak ev almak yoluna gidilecekse faizsiz kimse borç vermeyeceği için bu anlamda faizsiz ev almak mümkün değildir.

Para Biriktirme Yolları

Aslında para biriktirmek şartlara bakıldığında mümkün değil gibi görünmekle birlikte bir amaç varsa ve o amaca ulaşmak isteniyorsa azim ve sabırla olabilir.

Para biriktirmek bir prensip işidir. Para biriktirmek için uygulanabilecek bir kaç yöntem şu şekilde olabilir:

  • Öncelikle bir hedef belirlemek
  • Hedefe ulaşmak için ciddi ve katı kurallar koymak
  • Kesinlikle koyulan kurallardan taviz vermemek
  • Her ay istikrarlı olarak kenara olmasa da olur tutarında bir miktar parayı kenara ayırmak
  • Her ne sebep olursa olsun paraya dokunmamak ( unutmamak bir kere o paradan yerine koyarım fikri ile de olsa almak demek bunu sürekli hale getirecektir )

Para biriktirmek elbette uzun ve zahmetli bir süreçtir. Fakat amaç faizsiz ev almak olunca hiç de imkansız değildir.

Ev Sahibi Olmak İsteyen Engelliler

Ev sahibi olmak isteyen engellilere bu konuda alternatif çözüm önerileri sunulmaktadır. Düzenli bir geliri olmak koşuluyla peşinatsız ev alma imkanı vardır. Ödeme aşamasında ise gereken kolaylıklar sağlanmaktadır. Diğer bir seçenek ise taksitle ev almaktır. Ev sahibi olmak isteyenlerin tercihlerine sunulan yöntemlerle alınan evler bir kararlılık ve azmin ürünü olmaktadır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Faizsiz Ev