Faizsiz Finans KurumlarıYaşam

Birikim Yapmanızın Kısa Ve Uzun Vadede Avantajları

0

Günümüzde birikim yapabilmek, bunu devam ettirebilmek bizlere çok şey kazandırabilir. Yıllarca çalıştığımız kazandığımız miktarın belirli bir kısmını ayırarak, ileriye dönük kazançlar sağlayabiliriz. Para biriktirmek harcamaya göre sıkıcı ve zor olabilir. Bunu alışkanlık haline getirip devam ettirmek bizler için çok önemlidir.

Daha önceleri paramızı ziynet, döviz şeklinde değerlendirirken günümüzde birçok yöntem bulunmaktadır. Taşınmaz satın almak, mülk edinmek, araç sahibi olmak ve bunlardan gelir elde edebilmek için daha yüksek miktarda ücret ödeyerek gelir elde edebiliriz. Bunlar bize uzun vadede gelir imkânı sunar. Bireysel emeklilik, kumbara, döviz almak, ufak aylık birikimler gibi kısa vadede gelir imkânı sağlar.

Uzun Vadeli Birikim Nasıl Yapılır?

Tasarruf yöntemlerimizin başında para biriktirmek gelir. Gelirimizin bir kısmı ile yapacağımız yatırımlar bizim ileriki zamanda rahat bir hayat yaşamamızı sağlar. Uzun vadede katıldığımız fonlar, bireysel emeklilik uygulamalarının uzun süreli olanları, satın aldığımız taşınmazlar, her biri bizlere daha iyi birer gelecek planlar. Hem ailemiz hem de kendimiz için yapacağımız bu girişimler olası her durum için bizlere avantaj olarak geri döner.

Emeklilik için ayırdığımız miktarlar, belirli süre sonunda bizlere her ay aldığımız emekli maaşı gibi geri ödeme yapılır. Ek gelir imkânı sunar. Daha rahat bir hayat yaşamamıza sebep olur. Ailemizin ve kendi ihtiyaçlarımızın karşılanmasında önemli bir etkendir. Acil durumlarda başvurulabilir. Katıldığımız vadeli fonlar, yatırdığımız ücrete sürekli değer katar. Paramızın bankada vadeli hesapta bulunuyor olması, özellikle uzun vadede bulunması gayet iyi kazanımlar sağlamaktadır.

Kısa Vadeli Birikim Nasıl Yapılır?

Para biriktirme konusunda zayıf biri olabiliriz. Hatta bu alışkanlığımızı küçük yaşta kumbara yöntemi ile edinebiliriz. Çocuklarımıza bu şekilde öğretebiliriz. Elimizde bulunan miktarı kısa vadede değerlendirmenin en iyi yollarından birisi döviz almak, altın gibi satınca değer kaybetmeyecek ziynet takılar almaktır. Bu tarz birikimler olası duruma karşı hemen bozdurulabilir. Her zaman kullanıma hazır bulunabilir. Bankaların düşük ücretli fonları, her ay ayırdığımız ufak miktarlar da kısa vadede para biriktirebilmek ve yatırım yapmak için en iyi yöntemlerden biridir.

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir