EmlakFaizsiz Ev

Bankasız Faizsiz Ev Alma

0

Banka ve kredi olmaksızın birikimlerinizle de faizsiz ve kredisiz ev alma sistemlerinden konut sahibi olabileceksiniz.

Güncel ev alma yöntemleri arasında bankalar, faizsiz taksitle ev alma sistemleri ve elbette kendi birikiminiz var ise birikiminiz ile yapılan nakdi ödemeler söz konusu. Bu türden üç farklı yöntem ile ev sahibi olunabildiği gibi zaman zaman belirli bir peşinat karşılığı, kalan kısma inşaat firması bünyesinde taksitlendirmeler de söz konusu. Ancak, bu yöntemlerden faizsiz ev alma yöntemi dışında hiçbirisi bu sistem kadar avantajlı değil. Bankaların uyguladığı faiz oranları ve faiz masrafı, inşaat firmalarının yüksek peşinat talebi ve vade farkı, kendi birikiminizin ise uzun yıllar boyunca istenecek seviyeye ulaşabilmesindeki zorluk, bu sebeple faizsiz ev alma yöntemlerini bir adım öne taşıyor. Üstelik sistemin tüm avantajı bununla da sınırlı değil.

Taksitle Ev Alımında Faizsiz Sistem

Taksitle ev alımında en önemli ve en kazançlı sistem, kuşkusuz faizsiz sistem. Bu sistemin getirileri saymakla bitmiyor. İlk etapta yalnızca faiz yükünden kurtulmak gibi görülen sistem, aslında bir bankadan çok daha avantajlı fırsatlar elde etmenize olanak tanıyor. Örnekler:

l Taksitler halinde ödeme
l Faizsiz sistem olması
l Türkiye’nin istediğiniz her noktasında ev sahibi yapması
l Tapu türünde sorun yaşatmaması
l Ev dışında arsa, tarla ve bilumum taşıt alımına olanak tanıması
l Peşinatın isteğe bağlı olması

Ve daha pek çok kapsam mevcut. Bu kapsamlardan yalnızca taksit özelliği konut kredisinde mevcutken, diğer seçeneklerin birçoğu mevcut bulunmamakta.

Taksitle Ev Almak İçin Gerekenler

Taksit ile ev almak için gerekli olan şey, T.C. Kimlik kartınız. Evet, yanlış okumuyorsunuz. Tek ihtiyaç, T.C. Kimlik kartı ve bir iki e-devlet çıktısı, hepsi bu. Bu dokümanlar dışında sistem sizden ne kredi puanı, ne diğer kredi borçları ne de hane geliri bilgisi istemiyor. Alacağınız evin tutarını kendiniz belirliyor, faiz ödemiyor ve taksitler ile senet usulü satın alma gerçekleştirebiliyorsunuz.

Taksitle Ev Nasıl Alınır?

Taksitler ile ev almak istiyorsanız, yapılması gereken tek şey çalışmaya karar verdiğiniz firma ile bir görüşme gerçekleştirmek. Bu görüşme için randevu alarak ofise gitmeniz sonrası, size en uygun ödeme planında, talep etmiş olduğunuz tutar üzerinden sözleşme imzalayabilir ve sonrasında taksitlerinizi ödeyerek teslim tarihini bekleyebilirsiniz. Teslimat sırası geldiğinde prosedürleri yerine getirmek ve tapunuzu üzerinize almak kaydı ile sizler de taksitle ev alabilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Emlak