Bilgi BankasıFaizsiz ArabaFaizsiz Araba Alma Sistemleri

Az Yakan Otomobiller Neye Göre Belirlenir?

0

Günümüzde en az yakan araba modelleri ile kişiler yakıt tasarrufu ederler. Özellikle araba alımlarında birinci el ya da ikinci el fark etmeksizin az yakan araba ve modelleri tercih edilir. Özellikle az yakan arabalar kişiler için maliyetlidirler.

Sürekli benzin yakan arabalar için benzin almak gerekir. Bu da pahalılaşan benzinlerin bütçeyi zorlamasına sebep olur. Özellikle ekonomik açıdan tasarruf etmek isteyenler için az yakan bir otomobile sahip olmak önemlidir. Araba sahibi olmak isteyenler için az yakan otomobiller neye göre belirlenir, sorusuna cevap olacak yakıt tasarrufu sağlayan araba modelleri vardır.

Az Yakan Otomobiller Seçimleri Nasıldır?

Özellikle bu maliyetli araba seçimlerinde son dönemde yakıt fiyatlarında artış etki ediyor. Seçimler de özellikle az yakan otomobillerin özelliklerine göre arabalar belirleniyor. Öncelikle yakıt tüketim miktarına göre bazı modeller 100 kilometrede 3-4 litre yakıt tüketir. Bazı araba modelleri de 12-13 litreye kadar yakıt tüketiyor.

Az yakan otomobiller araba modellerine göre değişir. Bu modeller de az yakan otomobiller neye göre belirlenir, kriterine bağlı yakıt tüketimi dizel veya benzinli modellere göre farklılık gösterir.

Az Yakan Otomobiller Yakıt Özellikleri Nedir?

Az yakan araba modellerinden dizel motorla çalışan otomobil de benzinle çalışanların teknik özelliklerine göre yakıt tüketimi vardır. Kişilerin yıllık kilometre miktarına göre dizel motorla çalışan ya da benzinle çalışan motorlu araç seçimi yaparlar. Özellikle arabalar aktif bir şekilde kullanacaksa dizel otomobil az yakıt yakmada tercih edilebilir.

En az yakan dizel arabalar ve az yakan otomobiller neye göre belirlenir, sorunun cevabına istinaden modeller şöyle sıralanabilir:
BMW 1 serisi genellikle  100 kilometre de minimum 3,8, maksimum 5,8 litre yakıt tüketir.

Peugeot 208 1,4 HDi Acces modelleri 100 km’de en düşük 3,4, en yüksek 6,7 litre yakıt tüketir.

Citroen C4 1,6 e-HD Confort MCP serisi de 100 km’de minimum 3,8, maksimum 6,9 litre yakıt tüketimi yapar.

Fiat Egea 1,3 Multijet Urban Plus otomobiller de 100 km’de minimum 3,7 maksimum 5,7 litre yakıt tüketimi yapar.

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir