Faizsiz ArabaFaizsiz EvFaizsiz Finans Kurumları

Araba Seçimi: Hangi Araba Size Uygun? 

0

Araba almak günümüz şartlarında neredeyse zorunlu hale geldi. Günlük yaşantımızda ve iş hayatında birçok işimizi arabayla halletmek daha kolay ve zahmetsizdir. Ancak alınacak araç ihtiyaçlarımızı ve taleplerimizi karşılar özellikte olmalıdır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte büyüyen otomotiv sektörü her amaca ve ihtiyaca yönelik araçlar üretmeye başladı. Bu nedenle araç seçmeden önce ihtiyaç ve önceliklerimizi belirlemeliyiz. Araç seçiminde en önemli olan faktörlerden biriside yakıt konusudur. Eğer alacağımız araç ile uzun yollar yapmayı planlıyorsak az yakıt sarfeden araçları tercih etmeliyiz. Eğer alınacak aracı hem işimizde hem günlük yaşantımızda kullanacaksak uygun büyüklükte araç tercih etmemiz yararımıza olacaktır. Bir başka konu ise alınacak aracı bütçemize göre seçmektir. Banka faiz oranlarının yüksek olması göz önünde bulundurulmalıdır.

Araç Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüz şartlarında taksitle araba almak, oldukça akıllı bir tercihtir. Bankadan kullanılan kredilerde neredeyse bir araç tutarı kadar da faiz ödeniyor. Bu nedenle araç finans firmalarının sunduğu küçük taksitlerle araba almak değerlendirilebilir. Araç seçiminde önemli olan işimize yarayan uygun segmentte bir araç seçmektir. Ayrıca alınacak aracın yakıt, yedek parça, bakım ve servis giderleri göz önünde bulundurulmalıdır. Alınacak aracın fiyatı ve ödenecek taksitleri bütçemizi zorlamamalıdır. Otomotiv sektöründe yaşanan gelişimle birlikte üretilen yakıt tasarruflu araçlar tercih edilebilir. Ayrıca alınacak araç ikinci el bir araç ise  mekanik ve kaporta aksamı mutlaka kontrol ettirilmelidir.

Hangi Aracı Almalıyım?

Araç seçiminde birçok önemli kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlisi kullanım amacımıza uygun bir araç seçimidir. Araç üretim firmaları her amaca yönelik araç üreterek bu araçları sınıflara ayırmıştır. Bir önemli kriter ise yakıt seçimidir. Benzinli ve dizel yakıtlı olarak üretilen araçlar farklı özelliklere sahiptir. Bir başka önemli kriter ise vites seçeneğidir. Otomatik ve manüel olarak üretilen araçlar farklı kullanım yapılarına sahiptir. Otomatik araçlar şehir içinde kullanım kolaylığı sağlaması ile tercih sebebidir. Bu kriterler göz önünde bulundurularak ihtiyaca en uygun araç tercih edilmelidir. Tasarruf yapılarak alınan araç iyi bir yatırım aracı olabilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir