Faizsiz ArabaFaizsiz Ev

Ankara’nın En Güzel Semtleri 

0

Yatırım yapmak için en ideal şehirlerden biri olan Ankara, hem başkent olması sebebiyle hem de tarihi konumu açısından çok önemlidir. Ankara ’lı olanlar, başka bir şehirde yaşayamayacaklarını belirtirler. Hem havası, hem birbirinden güzel semtleri ile beğenilen bir şehirdir. Ankara’nın semt sayısı oldukça fazladır. En çok görülmesi gereken ve yaşamak için uygun olan bazı semtler, herkes tarafından merak edilen konular arasındadır.

Emek

Tasarruf ederek yaşamak isteyenler için, Emek ideal bir semttir. Burada doğa ile başbaşa olabilir ve daha sakin bir hayat yaşayabilirsiniz. Genelde üniversite öğrencileri ve emekli olanların tercih ettiği bir semttir.

Gaziosmanpaşa

Gaziosmanpaşa, genellikle elçiliklerin olduğu bir semttir. Tarihi ve eski bir semttir. Burada genel de Ankara’nın yerlileri oturur.

Bahçelievler

Daha çok genç kesimin bulunduğu 7. Cadde ismi verilen cadde, Bahçelievler’ de bulunur. Merkezi bir yerdir ve birçok ihtiyaç burada karşılanabilir. Daha kalabalık ve merkezi yerleri sevenler, bu güzel semti tercih edebilir.

Anıttepe

Anıtkabir’in de bulunduğu semttir. Anıtkabir’den dolayı, hergün bir çok ziyaretçi alır. Aynı zamanda restorant ve kafeteryaların da bol olduğu bir semttir.

Tunalı

Ankara’nın meşhur Tunalı Hilmi Caddesi bu semttedir. Kuğulu park en çok bilinen parklar arasında yer alır. Gençlerin sık sık ziyaret ettiği bir caddedir. Aynı zamanda nostaljik cadde ve pasajları ile de ünlüdür.

Çankaya

Ankara’nın en kalabalık ve en işlek semtlerinden biridir. 28 mahallesi bulunur. Nüfusu bir şehrin nüfusu kadar fazladır. Yaklaşık 1 milyon kişinin yaşadığı Çankaya, Ankara’ lı olanların yaşamak istediği bir yerdir. İnsanlar mahalle değişikliği dahi, yapmak istemez. Cemal Süreyya Parkı, Nazım Hikmet Vakfı, çeşitli dernekler ve bakanlıklar bu semtte yer alır. Aynı zamanda Ankara’nın en meşhur caddesi Kızılay Caddesi’ de bu semttedir. Şehre gelenlerin mutlaka ziyaret etmesi ve gezmesi gereken bir yerdir. Farklı bir çok semte daha ev sahipliği yapan Ankara, öğrencilerinde birikim yapabileceği şehirler arasında yer alır. Tarihi canlı yaşamak ve Anıtkabir’i ziyaret etmek isteyenler, mutlaka başkenti ziyaret etmelidir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir