Faizsiz EvFaizsiz Finans Kurumları

Albaraka Türk Katılım Hesabı Faizsiz Konut Kredisi

0

Albaraka Türk katılım hesabı faizsiz konut kredisi ile siz de faiz oranı ödemeden ev sahibi olabilir ve bunun yanında oldukça uygun koşullarda sunulan avantajlarda faydalanabilirsiniz. Ayrıca hayal ettiğiniz eve kira öder gibi sahip olabilir ve uygun geri ödeme koşulları ile zorlanmadan taksitlerinizi ödeme imkanı elde edebilirsiniz. Yapmanız gereken Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından sunulan konut kredisini yakından incelemek ve bunun ardından kararınızı vermektir.

Albaraka Türk Katılım Bankası Konut Kredisi Avantajları

Albaraka Türk Katılım Bankası, müşterileri için birbirinden farklı avantajlar sunar. Bankadan alınan faizsiz konut kredisi ile yüksek faizler ödemek zorunda kalmaz ve satın almak istediğiniz evin belirli bir yüzdesini Albaraka konut kredisi ile karşılayabilirsiniz. Şimdi Albaraka Türk Bankası’ndan kullanacağınız faizsiz konut kredisi ile ne gibi avantajlara sahip olabilirsiniz? Bunlara daha yakından bakalım:

 • Albaraka Türk Katılım Bankası ise hayallerinizi süsleyen eve 120 ay vade avantajı ile kavuşabilirsiniz.
 • Ayrıca satın almak istediğiniz ev için Albaraka Türk, yüzde 80 oranında finansman desteği sağlar.
 • Bunun yanında eğer gayrimenkul teminatında bulunursanız, evinizin toplam değeri için yani yüzde 100’ü için faizsiz konut kredisi kullanmanız mümkün olur.
 • Geri ödemelerde ise dilerseniz sabit taksit dilerseniz de her ay belirli oranlarda artış yaparak ödeme avantajından faydalanabilirsiniz.
 • Faizsiz konut kredisi kullanmak için yapmanız gereken sadece konut kat mülkiyeti ya da kat irtifakı ibraz etmeniz yeterli olur.
 • Bunların yanı sıra Albaraka Türk faizsiz konut kredisi ile KKDF yani Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu ve BSMV olarak adlandırılan Banka ve Sigorta Muameleleri gibi ödemelerden muaf olabilirsiniz.

Albaraka Türk Konut Kredisi Hesaplama

Albaraka Türk konut kredisi hesaplamaları yapmanız gereken bankanın resmi web sitesine giriş yapmak ve buradan Albaraka konut kredisi hesaplama aracını seçmektir. Konut kredisi hesaplama sırasında ise yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir;

 • Öncelikle finansman türünden konut kredisini seçmeniz gerekir.
 • Bunun ardından finansman tutarını girmelisiniz. Teminat göstermediğiniz durumlarda evin değerinin yüzde 80’ini kredi çekebilirsiniz. Bu yüzden hesaplama yaparken doğru tutarı girmeniz de fayda vardır.
 • Finansman tutarından sonra sıra vade belirlemeye gelir. Kaç ay vade ile konut kredisi çekmek istediğinizi de belirterek çekmek istediğiniz kredinin bilgilerini aşağıda yer alan alanda görebilirsiniz.

Kredi hesaplamayı bir örnekle açıklamaya çalışalım. 100.000 TL kredi çekmek istiyorsunuz ve bu krediyi 120 ay sabit taksit seçenekleri ile geri ödemeyi düşünüyorsunuz. Buna göre 100.000 TL konut kredisi kullanımı için geri ödemeniz gereken toplam tutar 167.208 TL olur. Aylık taksit oranınız ise 1.393,40 TL olarak karşımıza çıkar. Bunun yanında;

 • 500 TL kredi tahsis ücreti ve 1000 TL de ekspertiz ücreti ödersiniz.
 • Ayrıca kullanmak istediğiniz yıllık maliyet oranı da yüzde 12.37 olarak belirlenmiş olur.

Albaraka Türk konut kredisi hesaplamaları sırasında sigorta bedeli yıllık maliyetler içerisinde dahil edilmez. Ayrıca şu an için kredi faiz oranı yüzde 0.94 seviyelerindedir. Ancak bu oranın bazı koşullara göre belirlendiğini ve zaman zaman değişiklik gösterdiğini söylemek yanlış olmaz. Bunların yanı sıra konut kredisi tahsis ücreti kullanılmak istenen finansman tutarının yüzde 0.5’ine tekabül eder ve tüm finansman kullanımlarında oran aynı kalır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

İlgili Yazılar

Yorumlar

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Faizsiz Ev